Jak być asertywnym

Asertywność a egoizm – jak zrozumieć różnicę i umieć ją przedstawić?

„Jesteś egoistą!” – tego rodzaju wyrzutu ze strony swoich bliskich obawia się wiele osób, które zaczęły pracę nad swoją asertywnością. Możesz się martwić, że osoby z Twojego otoczenia nie będą potrafiły pogodzić się z tym, że osoba uległa czy nie wyrażająca swojego zdania, nagle zaczyna nie tylko je wyrażać, ale także bronić go i stawiać na swoim. Czy jest się czego obawiać? Jak się zachować, jeśli tak się zdarzy?

Obawa przed posądzeniem o egoizm jest w nas naturalna. Taka linia oporu ze strony otoczenia czasem okazuje się być bardzo skuteczna – uderza w nasze poczucie winy. Sprawia, że widzimy się w „krzywym zwierciadle” – zaczynamy patrzeć na nasze obiektywnie dobre zachowania, do których mamy prawo, jak na coś złego. Jeśli ktoś zarzuci Ci bycie egoistą na samym początku Twojej pracy nad asertywnością, może skutecznie „podkopać” Twoją pewność siebie i sprawić, że zaczynasz poddawać w wątpliwość to, czy asertywność rzeczywiście jest czymś dobrym. Tymczasem właśnie w takich momentach najczęściej padamy ofiarami egoistów, którzy bez skrupułów stosują manipulację, by tylko nie stracić nad osobą uległą kontroli.

Jednak nie martw się na zapas – bardzo często bliscy wspierają i rozumieją tą zmianę. Może się okazać, że boisz się niepotrzebnie 🙂 Dowiedz się, jak rozwiać swoje obawy i jak działać, jeśli jednak okażą się słuszne.

Postępowanie w zgodzie ze sobą – asertywność to mówienie sobie „tak”

Wielu osobom od dziecka wpajane są takie wartości, jak bycie uczynnym, koleżeńskim i pomocnym. Uznawane są one za zalety – niestety, przekazywane bez odpowiedniego kontekstu, mogą być „zaletami” wyłącznie dla otoczenia, a dla Ciebie samego stać się przyczyną niepowodzeń, frustracji i problemów w dorosłym życiu. Z dużym prawdopodobieństwem jednak, Twoje problemy z asertywnością mogą mieć źródło po części właśnie w tym wychowaniu, jakie odebrałeś w najmłodszych latach. Brzmi paradoksalnie, ale to właśnie wtedy najczęściej równolegle z rozwojem tych „zalet”, empatii i rozumienia zasad życia społecznego, rozwijamy też w sobie tłumienie emocji, zaprzeczanie własnym potrzebom, działanie wbrew sobie, „zaciskanie zębów” i ogólnie rozumianą postawę uległą, która stanowi źródło problemów w dalszym życiu.

Bardzo dużo mówi się o tym, że asertywność to umiejętność odmawiania innym, asertywnego powiedzenia „nie”. Tymczasem to jest jedynie jeden z elementów postaw i zachowań asertywnych. Asertywność to także umiejętność mówienia sobie „tak” i mówienie „tak” też innym osobom. „Tak – mam na to ochotę.”, „Tak – przyjmę prezent”, „Tak, chcę tego”.

Działanie w zgodzie z samym sobą nie czyni Cię egoistą. Nie oznacza, że czujesz się ważniejszy od innych, wynosisz swoje prawa i potrzeby ponad prawa i potrzeby innych osób. Traktujesz je na równi – a decyzję, które rozwiązanie będzie w danym przypadku zgodne z Tobą, podejmujesz w każdej sytuacji indywidualnie.

Poznaj swoje prawa – dbanie o swoje granice i potrzeby osobiste nie czyni Cię egoistą

Masz prawo odmówić spełnienia prośby.
Masz prawo nie wziąć dyżuru za koleżankę, która tego potrzebuje, ale zgoda oznaczałaby trudności i komplikacje dla Ciebie.
Masz prawo odmówić spędzenia świąt z rodziną, niezależnie od powodu.
Masz prawo nie przyjechać do rodziców na niedzielny obiad.
Masz prawo nie zgodzić się na przyjęcie rodziny w gościnę, choć mieszkasz w atrakcyjnym turystycznie miejscu.
Masz prawo wybrać sobie wykonywaną pracę.
Masz prawo odmówić pożyczenia pieniędzy, nawet jeśli masz duży zapas i w teorii nie byłoby to dla Ciebie żadnym obciążeniem.
Masz prawo wydawać zarobione przez siebie pieniądze „na głupoty”.

To tylko garść przykładów Twoich praw osobistych, które dotyczą Twojej sfery prywatnej i Twoich granic, i z których możesz korzystać. Tak samo prawa osobiste przysługują każdej innej osobie.

Wyobraź sobie, że zawsze bierzesz zmianę za koleżankę, kiedy jej „wypadnie coś pilnego”, ale często przeklinasz za to samego siebie – niejednokrotnie musiałeś już na szybko załatwiać wtedy kogoś, kto odbierze Twoje dzieci z przedszkola, a raz nawet odpuściłeś planowaną wizytę u lekarza, chcąc być dobrym i pomocnym kolegą. W końcu koleżanka tłumaczy się bardzo pilnymi, ważnymi sprawami. Bardzo często jednak już po fakcie okazuje się, że tą ważną sprawą było wyjście towarzyskie albo trening na siłowni. Plujesz sobie wtedy w brodę i obiecujesz sobie, że „to był ostatni raz”. W końcu zdobywasz się na odwagę – koleżanka płaczliwym głosem i z proszącym wzrokiem wspomina, że bardzo potrzebuje zastępstwa na swój dyżur. Ty jednak masz wtedy zaplanowaną ważną imprezę rodzinną, na której obecność jest dla Ciebie priorytetem – odmawiasz.

W odpowiedzi otrzymujesz oskarżenia i wyrzuty, próby wywarcia nacisku, a nawet „obgadywanie” Cię przy innych współpracownikach. Zastanów się, czy poczułbyś się źle? Jeśli tak, to dlaczego? Jak czujesz się wobec innych? Jak czujesz się wobec siebie?

Teraz odwróć sytuację. Przyjmij, że się zgodziłeś – kolejny raz uległeś prośbie koleżanki w imię dobrych relacji w miejscu pracy. Koleżanka jest zadowolona, atmosfera w pracy bardzo dobra, a Ty czujesz się okropnie myśląc o swoich bliskich, których zasmuci Twoja nieobecność na imprezie. Jeszcze raz odpowiedz sobie na wszystkie powyższe pytania.

A na koniec zadaj sobie jeszcze jedno pytanie – hipotetycznie, którego wyboru żałujesz?

Zachowaniem asertywnym będzie w tym przypadku to, które nie spowoduje, że będziesz się czuł źle sam ze sobą, że stracisz w swoich oczach, a Twoja pewność siebie zostanie naruszona.

Możesz odmówić. Możesz wyznaczać granice. Możesz także zgodzić się na spełnienie prośby, nagiąć swoje zasady, zrezygnować z czegoś dla kogoś lub na rzecz jego dobra. Kompasem dla Ciebie niech będzie zawsze to, która decyzja sprawi, że poczujesz się lepszym człowiekiem sam dla siebie, nie w ocenie innych.

Bariery do pokonania – kiedy chcesz być miły i pomocny, ale też asertywny

Asertywność nie jest odmawianiem. Tak jak zostało wspomniane – odmawianie to tylko jedno z zachowań asertywnych. To nie jest tak, że osoby asertywnej nie można o nic poprosić, że ona zawsze będzie „na nie”. Pomaganie innym, dbanie o ich dobro, pielęgnowanie relacji – to wszystko też może być postawą asertywną. Kluczem do tego, by zrozumieć czy nią jest, jest wyłącznie kwestia zgodności z samym sobą.

Jeśli godzisz się spełnić prośbę przyjaciela, bo dla Ciebie to niewielka sprawa i zaangażowanie i czujesz się bardzo dobrze, pomagając mu – to jest zachowanie asertywne.

Jeśli godzisz się spełnić prośbę przyjaciela, bo boisz się jego negatywnej reakcji na odmowę, a w konsekwencji naruszenia Waszej przyjaźni, więc wolisz przeboleć i przemilczeć, ale się zgodzić – to nie jest zachowanie asertywne.

Sam fakt odmówienia czy obrony swoich granic nie sprawia, że Twoje działanie jest egoistyczne. Ważne jest, dlaczego to robisz i jak się z tym czujesz. Asertywność nie uczy egoizmu, tylko bycia w zgodzie ze sobą. Jeśli ktoś myśli tylko o sobie i nie liczy się ze zdaniem innych, zachowuje się jak „egoista”, to czy taka osoba będzie miała problemy z odmawianiem? Raczej jej problemem będzie naruszanie granic innych osób.

Warto samemu przemyśleć, czy częściej poświęcasz swoje potrzeby dla innych, czy nie sięgasz wzrokiem dalej niż czubek własnego nosa 😉 Ostatecznie asertywność nie rozstrzyga czy mamy być altruistyczni czy egocentryczni. Zawsze możemy odpowiedzieć: „poświęciłem się i dla mnie to je w porządku”, jak również „zachowałem się egoistycznie i mi to pasuje”. Do jednego i drugiego mamy prawo.

Co możesz zrobić? – szczerość i uczciwość to podstawa

Jeśli czytasz ten tekst, bardzo możliwe, że już spotkałeś się z tym, że ktoś zarzucił Ci egoizm, kiedy Ty zachowałeś się asertywnie, w zgodzie ze swoimi prawami osobistymi i poszanowaniem praw osobistych innych osób. Być może taki zarzut nie tylko Cię zabolał, ale w konsekwencji także złamał Twoje zachowanie asertywne. Zaczynasz mieć wątpliwości – czy asertywność nie jest aby egoizmem? Czy patrząc przede wszystkim na siebie, nie staję się złym człowiekiem? Czy sprawiam innym zawód i ból, będąc asertywnym? Kiedy dopadają Cię takie wątpliwości, z pomocą przyjdą Ci szczerość oraz uczciwość wobec siebie i innych.

Zacznijmy od szczerości. Bycie szczerym to absolutna podstawa budowania dobrych relacji z innymi, jak i dobrego samopoczucia ze sobą. Na unikaniu szczerości nie zbudujesz dobrej relacji, jej brak to podkopywanie relacji u samych fundamentów.

Szczerość jest także podstawą ćwiczenia asertywności. Powinieneś zawsze szczerze oceniać i weryfikować, czego chcesz, a czego nie, co jest z Tobą zgodne i co Ci odpowiada. Na początku szczerość może wydawać się trudna; szczerość wobec innych często wymaga stawiania czoła trudnościom w relacjach, a szczerość wobec siebie wymaga dużego dystansu do siebie i umiejętności autokrytyki. To trzeba i warto ćwiczyć, by zobaczyć, oraz, że z czasem to się staje o wiele łatwiejsze.

Uczciwość natomiast jest niezbędna do tego, by komunikować innym swoje decyzje, potrzeby i zamiary, a także do tego, by samemu uczciwie dokonywać wyborów i postępować w zgodzie z sobą. To jest konieczne, jeśli zależy Ci na dobrym samopoczuciu, lepszej jakości życia i poczuciu zadowolenia z niego, a przede wszystkim kontroli nad nim. Nie będąc uczciwym, jesteś bardziej nie w porządku, niż będąc asertywnym. Warto zauważyć także, że właśnie brak uczciwości w relacjach bardzo często prowadzi do tego, że stają się one toksyczne – to my sami stajemy się źródłem toksycznych zachowań innych ludzi i to na własne życzenie – sami im na to pozwalamy.

Kiedy sam zrozumiesz, ze asertywność nie jest egoizmem, będzie Ci dużo łatwiej rozmawiać z drugą osobą, która ten egoizm Ci zarzuci. Asertywność jest postępowaniem w zgodzie z samym sobą, umiejętnością wyrażania swojego zdania i komunikowania swoich decyzji. Tak, może być zachowaniem asertywnym zgoda na spełnienie czyjejś prośby, zmiana planów ze względu na kogoś czy nawet wyręczenie kogoś w jakimś zadaniu – o ile jest to zgodne z Tobą, czujesz, że chcesz tak postąpić i nie wywołuje to w Tobie negatywnych emocji. Egoizm natomiast jest przekonaniem o własnej wyjątkowości i nadrzędnej roli czy też ważności względem innych osób, bardzo często wiąże się z zachowaniami pasywno agresywnymi, jak szantaż emocjonalny czy manipulacja.

Kiedy zachowujesz się asertywnie, np. odmawiasz komuś spełnienia prośby, a ta osoba reaguje gniewem, złością, próbuje Cię oczerniać lub grać na Twoich emocjach – masz prawo zapytać wprost, dlaczego ta osoba stawia się w pozycji „uprzywilejowanej” względem Ciebie, na przykład: „dlaczego uważasz, że Twoje potrzeby powinny być dla mnie ważniejsze, niż moje własne?”

Bardzo często negatywne reakcje innych osób na Twoje asertywne zachowania nie są podyktowane złą wolą czy chęcią zrobienia Ci krzywdy, tylko niewiedzą. Tego typu pytania pomagają to konfrontować, otwierają dyskusję i dają szansę rozmówcy zreflektować się i przemyśleć sprawę. Natomiast jeśli w ich wyniku spotkasz się tylko z jeszcze bardziej zaciekłym atakiem – widzisz już jak na dłoni, że to nie Ty jesteś egoistą, tylko osoba, która Cię atakuje.

416 thoughts on “Asertywność a egoizm – jak zrozumieć różnicę i umieć ją przedstawić?

 1. Pingback: 3stations
 2. 👉 $5,000 FREE EXCHANGE BONUSES BELOW 📈 👉 PlaseFuture FREE $3,000 BONUS + 0% Maker Fees 📈 + PROMOCODE FOR NEWS USERS OF THE EXCHANGE 👉 [M0345IHZFN] — 0.01 BTC 👉 site: https://buycrypto.in.net Our site is a secure platform that makes it easy to buy, sell, and store cryptocurrency like Bitcoin, Ethereum, and More. We are available in over 30 countries worldwide.

 3. However, in the unique setting of a private online poker game, surely video conferencing is OK, because everyone at the table is involved in the call? We approached PokerStars, Unibet and 888poker to clarify their positions on this.  Both PokerStars and 888poker offer real money games so – yes, you can play online poker for money with your friends. However, this option might not be available if real money poker games online are not legal in your country or state. Camaraderie doesn’t end because your staff is remote.  Engage your whole team through a fun and friendly virtual poker game with a live dealer on every table to guide you. $88 Р’iтальних There’s plenty of decision-making in a short period of time when playing online poker — anxiety mounts with table position, hole cards and handicapping your opponent — so arming yourself with a few strategies can help you take on the flourishing online poker world. https://www.adamofficialthailand.com/community/profile/kraig8569182808/ Experience the very best in mobile poker at top rated Philippines-friendly sites and have the winning hand on the move! Choose your country from the dropdown menu below. Please read the real money transaction processing and currency conversion terms and conditions before depositing. From cash games to poker tournaments to free poker, poker rooms in the Philippines provide more than enough options to indulge in the classic card game. Poker comes with several plus points. Whatever your skills and budget, you can find suitable online poker solutions to play for real money. Besides regular poker games, online poker sites also provide live dealer choices where players get to engage with human dealers. Gamble on poker online and leverage the convenience of playing from anywhere. With the same features as traditional Baccarat game, Speed Baccarat adds an entire new level of excitement for players who love highly rapid-paced gameplay.

 4. Gazeta Wyborcza w obszernym materiale „O godność 250 tys. pracowników ochrony w Polsce” pisze o bardzo niskich wynagrodzeniach w tej branży. Materiał ubarwiony jest dramatyczną i wzruszającą historią szefa „Solidarności” firm ochroniarskich pana Michała Kulczyckiego i opisem strategii walki jego związku zawodowego. W tej walce pan Kulczycki ma wielkiego sojusznika – rząd, zapowiadający wprowadzenie 12 złotowej stawki godzinowej jako minimalnego wynagrodzenia. Działając wspólnie mogą rozwalić branżę i wysłać na bezrobocie kolejne dziesiątki tysięcy ochroniarzy. Darmowe spiny podczas rejestracji w kasynie dzięki rodzinie, z nocą w źrenicach. Została ona wystosowana wydane zostały ryzyka Malta Gaming Authority, dla nich został przygotowany model Y7. Dla ciekawskich, który mieliśmy okazję przetestować. Wbrew pozorom, szczególnie na obszarach o niskiej aktywności gospodarczej. Firmy nadal używają go do odbierania przesłanych przez klienta potwierdzeń płatności, który sprzedaje zarówno same konsole. Ale fakt braku fundamentów można zarzucić sporej części unijnego, jak też przeznaczone do nich gry. https://forum1.cafh.us/cafhcafe/forum/profile/lashawndamontan/ Wszystkie odmiany tej popularnej gry mają ten sam cel, którym jest zbudowanie najlepszego układu kart. Każdy rodzaj pokera również też ten sam ranking układów pokerowych. Rozgrywka kończy się odsłonięciem kart, następnie porównuje się układy i wygrywa ten gracz, który ułożył najlepszy układ kart (podobnie z resztą jak podczas gry w makao). Automat do gier online Double Joker Power Poker pomimo swojego wieku nadal urzeka rzesze fanów na całym świecie. Sprawdź sam, jak jakościowa jest to rozrywka, darmowa wersja demonstracyjna znajduje się na naszej stronie Kasyna Hex. Znajdziesz tu też obszerną i wiarygodną listę najlepszych kasyn online, które wciągnęły ten automat do swojej oferty. Nasza lista tworzona jest pieczołowicie i starannie według restrykcyjnych kryteriów, które pomagają naszym specjalistom ustalić, które z kasyn online oferują jedynie uczciwą rozgrywkę na automatach online.

 5. 自从有了这把椅子,老公再也没有出去玩过麻将 现在很多优秀的辅助会凭借着自己的“贱命”一条,在中期出现在对面的半区给予对方兵线上的压力,并获取一些额外的资源。比较经典的例子就是森海飞霞,小松鼠拥有密林奔走这个技能,击杀难度相比其他英雄高出许多,而且松鼠也可以利用爆栗出击、野地奇袭这两个技能来迅速击杀兵线。此时对面可能就需要分出更多的精力来处理进塔的兵线,我们也有更多的机会去做一些优质的眼位,在后期更可以多出一个有不错经济的英雄,在团战中发挥更大的影响力。 最后法院驳回帅某涛家人的上诉,判张某等人无责。打麻将是一项娱乐身心的活动,但近年来因为沉迷麻将,导致猝死的事件频频发生,也时刻提醒我们,凡事都要量力而行,尤其是中老年人一定要注意自己的身体情况,避免悲剧发生。 https://www.globaltrainersacademy.com/community/profile/izettagerstaeck/ Comment 此前一天,中共网信办副主任、国家网信办副主任盛荣华在中宣部主题新闻发布会上透露,该机构重点打击16家重点直播、短视频平台,2022年以来清理违规短视频235万余条,处置处罚违规主播、短视频账号22万余个。 可降解材料改变百姓生活 百家乐机械手臂在近几年饱受争议,发行的原意来自于「公正、公开、不作弊」使的不少赌场纷纷淘汰真人荷官,选择提供玩家百家乐机械手臂发牌的方式,但早在他发行时就有不少玩家认为作弊的机率比真人发牌还要来的高,真人在作弊时我们用肉眼或是牌路可以观察出漏洞,但机器只是在玄关内搞小动作,我们是无法了解的!直到…… 在新能源汽车时代,国外汽车和自主品牌回到了同一起跑线上。在这场公平的竞争中,我们发现绝大部分自主品牌表现出了更加强势的一面,只是原先在燃油车时代起步晚了而已。但是回到同一起跑线上,中国车企开始真正发力,不仅产品强势,而且价格一如既往相当厚道。今天介绍到的这款车型可以称得上是自主品牌高端新能源汽车中的一款标杆车型,这款车型就是岚图FREE。这家岚图车企无疑是大名鼎鼎的,不仅有SUV,还拥有性价比很足的MPV,不过我们今天重点介绍岚图FREE。

 6. Teach or Tutor for Us You can easily rely on us and our professionalism. Hundreds of students from all over the world consider Ninjaessays.us to be one of the most reliable service. No wonder, as we always treat our customers in the way we want to be treated. English Composition courses that transfer as at least 4.5 credits may be used to satisfy this requirement and should be marked „C” on your transfer evaluation. You can also combine two 3-credit English Composition courses. If you completed an English Composition course that didn’t transfer as one of the courses listed below, and is not marked „C,” consult an adviser. Knowing your audience is necessary when you want to write a good essay. Your choice of words and elements of the content can be different depending on the audience you have. When writing a paper addressed to the general public, it is better to use simple words that everyone easily understands. https://www.opelfamilyclub.it/forums/user/example-of-persuasive-essay-topics-2/ Choosing your perfect expert is simple. You can browse specialists by their field of expertise and experience. You will also be able to see their bios, success rates, customer reviews, and overall ratings, so it’ll be much easier to make the right choice.In addition, you’ll be able to chat with professionals bidding on your order. This way, you can find out even more information about the person who’ll work on your paper. 17 years of experience and 50000+ positive reviews. Before you pay someone to write my essay, we recommend checking out different writer profiles and customer reviews. Moreover, we encourage communicating with them about your order details even prior to placing your order. This should help you find the best cheap essay writer. Average experience: WriteMyEssays have standard deadlines until 14 days. They can also deliver your paper within 3 hours. According to customer reviews, students get their orders on time, which is a pretty good sign.

 7. Las Vegas znajduje się w stanie Nevada, na środku pustyni Mojave. Na początku XX wieku przez Las Vegas poprowadzono linię kolejową. Kiedy władze USA zakazały hazardu w całym kraju, zdecydowały się skoncentrować go w jednym mieście i wybrały do tego Las Vegas. Centrum hazardowe nabrało nowoczesnego wyglądu w latach 50-tych. Pierwszym dużym kasynem był kompleks Paradise, w skład którego wchodził również hotel. Nocleg w tym hotelu kosztuje mniej niż średnia cena za noc w hotelach 3-gwiazdkowych w mieście Las Vegas. Excalibur Hotel and Casino oferuje noclegi za ok. 213 zł, podczas gdy noclegi w porównywalnych hotelach w tym mieście kosztują 1 171 zł więcej. We are sorry, but the page you requested cannot be found. Online kasyno Vulkan Vegas potrafi przyjemnie podziwić od pierwszego wejrzenia, jeżeli weźmiemy pod uwagę wizualną część tej witryny. Przede wszystkim prawdziwą niespodzianką, która cieszy każdego polskiego użytkownika, jest to, że strona kasyna dostępna jest w naszym ojczystym języku, czyli polskim. Z pewnością to znacznie ułatwia korzystania dla tych osób, które nie znają za bardzo języków obcych. Samo tłumaczenie oczywiście stoi na zaawansowanym poziomie. Witryna kasyna dostępna jest także w ponad 10 języków, co warto także wiedzieć. https://southpointacademy.org/forums/users/alliedeamer70/ Lekki zestaw świetnie nadający się do transportu, sprawdzi się w każdej podróży. Dołączona instrukcja w języku polskim. Niezależnie od tego czy będzie to pytanie techniczne, czy prośba o opinię innych użytkowników – średni czas odpowiedzi wynosi 30 minut. Nasz Sklep wraz z Zaufanymi Partnerami przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie np. IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii. W komplecie ponadto: 100 żetonów w plastikowym, przezroczystym etui. Żetony z nominałami, waga po 14 g, na każdym logo Piatnika. Wymiary opakowania: 21,5 x 9,0 x 6,0 cm YEGO CENTRUM

 8. Written by Chloe Nicosia Purchasing:I like that I’m able to use my credit card to purchase cannabis. Constantly drawing cash out from an ATM was a real pain in the ass, especially when I can use my phone to make purchases today. I like the stores as well. They’re clean and well organized. The staff is generally courteous and knowledgeable about the products they’re selling. Certain stores also run promos and sales throughout the week, which is nice for the times you’re tight on money. Delivery is also available for the times you can’t make it to a physical location. Even though the controversies surrounding this topic never cease, one thing is evident. The cannabinoid compounds, especially infused within CBD oil, tend to equip one’s body for harsh chemo side-effects, like pain, vomiting, weight loss, body weakness, etc. https://www.vanxuan.center/forums/profile/leticiagwendole Telemedicine offers one thing a doctor’s office cannot. You won’t be sitting in an uncomfortable and public waiting room, and your medical records are protected by HIPAA and local law. Nevada has contracted Metrc as the mandatory regulatory tracking system. Metrc is a seed-to-sale marijuana tracking system that uses serialized tags attached to every plant — and labels attached to wholesale packages — to track marijuana inventory. Each tag is attached to a plant to facilitate tracking through different stages of growth, as well as the drying and curing processes, and eventual retail sale. But, he suggests that the Nevada tribes should be in the clear, since Drug Enforcement Administration raids on tribal cannabis growers were in states where the particular tribes were not complying with state law.

 9. Thank you for another fantastic post. Where else could anyone get that type of information in such a perfect way of writing? I’ve a presentation next week, and I am on the look for such information.

 10. Sukces Pluribusa zależy w dużej mierze od jego wydajności. Podczas gry w pokera funkcjonował tylko na dwóch jednostkach centralnych (CPU). W przeciwieństwie do tego, grająca w „go” SI korzystała z prawie dwóch tys. procesorów, a Libratus ze 100, gdy po raz pierwszy pokonał najlepszych graczy. Poker: Poker jest wtedy, gdy ręka gracza składa się ze strita ze wszystkimi kartami tego samego koloru. Przykład: 78. ręka karo (♦) i „na stole” mamy 456KA, a pierwsze trzy karty również są karo (♦). Więc w tym przypadku mamy strita 45678 w kolorze; Texas Holdem cieszy się jak dotąd największą popularnością na rynku i można tę konkretną odmianę gry znaleźć na każdej stronie pokera online, a także niemalże we wszystkich kasynach online. Oczywiście, jest to tylko wierzchołek góry lodowej, bo wersji pokera jest bardzo, bardzo wiele. Na szczęście, w większości odmian znajdziemy podobne poker zasady, a różnice będą się kryły jedynie w detalach. Dlatego dobrze jest rozpocząć naukę tych zasad właśnie od Texas Holdem, który często nazywany jest także Cadillakiem wśród pokerów. Jego początki sięgają wczesnych lat dwudziestego wieku, a oficjalnym miejscem „narodzin” tej gry jest Robstown w Teksasie. https://akartist.org/community/profile/marshallmonsoor/ Dobre wiadomości dla części amerykańskich pokerzystów. Licencję pokerową otrzyma dzisiaj spółka, do której należy GGPoker. Poker Królewski – najsilniejszy układ w American poker na prawdziwe pieniądze. Jest to poker ułożony od 10 do Asa. Daje graczowi mnożnik x500. 5.5 6 warto dla zaintersowanych pokerem Najpopularniejszą odmianą pokera jest Texas Hold’em. Zasady teksańskiego klinczu są bardzo proste. Nie potrzeba poświęcać na naukę gry wielu godzin, aby zacząć grać niczym zawodowiec. Minimalna liczba uczestników w tym przypadku to dwóch, maksymalna zaś — dziesięciu. Do gry wykorzystywana jest talia, składająca się z 52 kart. W naszej ofercie znajdziesz bardzo duży wybór kart do pokera. American Poker II pozwala Ci grać tylko w jedno rozdanie naraz, nie jest to tytuł typu Multi-Hand. Niemniej jednak z racji ciekawych rozwiązań, które opiszemy poniżej, potrafi zapewnić sporo dobrej zabawy. Stosuje przy tym typowe zasady dla pokera amerykańskiego dobieranego opartego o pięć kart. Jeśli chodzi o rozpoznawane przez grę układy kart, to ich starszeństwo wygląda następująco:

 11. Hoedy just wantedd tto gibe yoou a quick heads up. The text inn yoour
  aticle seem to be running off thhe screen in Chrome. I’m not suree iif thjis iss a format issue orr something to doo with internet browser compatibiliy but I thought I’d post to lett you know.
  The layout look great though! Hoope you get the issuue solveed
  soon. Kudos

 12. +3,25% nas últimas 24hs Essa ampla utilização da rede Ethereum é possível graças a soluções como o Polygon, nomeada como a plataforma criada por desenvolvedores para desenvolvedores. Desde agosto de 2022, a criptomoeda ETHPoW começou a ser negociada no mercado cripto através de contratos futuros em plataformas como a FTX e a Deribit. No início do último mês, o token valia cerca de US$ 140. Já pensou em pagar com Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) e mais de 40 criptomoedas, instantaneamente, na palma da sua mão uma variedade de serviços? Na coins você pode pagar boletos com criptomoedas, vouchers Ubers, iFood, créditos de jogos, QR Code e muito mais com seu saldo em cripto no app. Lucro Polygon A maioria dos especialistas sustenta que o surgimento de regulamentações mais claras sobre criptomoedas até 2030 pode levar à adoção institucional e potencialmente nacional da rede Polygon nos próximos anos. http://the-way.tv/community/profile/annettacate155/ O cofundador do Ethereum, Joseph Lubin, disse à Bloomberg nesta quarta-feira (14) que em termos de experiência para os usuários a atualização do protocolo, conhecida como „The Merge” será como „atualizar o seu iPhone ou o seu notebook de madrugada”. Outra mudança é que laptops e desktops podem ser usados com este sistema, em vez das poderosas GPUs (unidades de processamento de dados) que eram usadas até agora.Foi anunciado que a adoção da prova de participação reduzirá o consumo de energia em cerca de 112 terawatt-hora por ano para 0,01 terawatt-hora por ano. 1 Unidade Unidades Este projeto está apresentado como „Lista Não Rastreável” O especialista destaca que o único ponto de atenção que ocorreu no processo de migração era o risco de que uma nova rede baseada no sistema PoW fosse criada como derivação da mudança, caso participantes do antigo Ethereum não aceitassem migrar para a rede 2.0. A cautela do mercado era saber, caso isso acontecesse, como a rede derivada funcionaria, „mas ocorreu uma coordenação da comunidade que mitigou esse risco”, afirma Ludolf.

 13. Chronic heart failure, chronic kidney disease, and obesity are other risk factors for severity of infection 2 buy cialis online forum Huang Tianxiao said lightly, there was a bit of killing intent in his eyes, and he said indifferently This person killed our family Huang Lei before

 14. 2009 that bumetanide increased ADT in neonatal rats but not older animals is interesting and may be explained by higher permeability of the blood brain barrier to bumetanide in neonates and less rapid elimination Lopez Samblas et al cialis online purchase Clinicians in this study were also concerned that because a survival benefit has not been demonstrated, the evidence was inadequate, yet they routinely discuss mammographic and MRI screening and risk reducing mastectomy with their clients, strategies where no survival benefit has been shown for this group

 15. Pingback: 1negress
 16. – нейтрализатор для ресниц и бровей (15 мл) – шаг 2, имеет кремообразную или жидкую текстуру. Служит для затвердевания кератина и сохранения новых связей, образовавшихся в волосе. Количество нейтрализатора должно быть подобрано, отталкиваясь от количества перманентного геля; Условная классификация волос для определения времени выдержки препаратов для долговременной укладки бровей THUYA: Благодаря процедуре долговременной укладке бровей, вы получаете идеально уложенную форму бровей без эффекта склеенных волосков. Эффект сохраняется 3-4 недели. Процедура занимает 20-25 минут. В комплексе можно производить оформление и окрашивание бровей. Использование материалов сайта запрещается без письменного согласия администрации. Корректировать форму бровей нужно только после долговременной укладки, но не до нее. Чтобы не слишком раздражать кожу, советуем делать коррекцию с помощью пинцета. https://www.thediplomatnetwork.com/community/profile/bernievarner520/ Новичкам в этом деле удобнее использовать лайнер или маркер, но если карандашные стрелки для тебя ─ уже пройденный этап и ты хочешь научиться рисовать графичные стрелки с помощью жидкой или гелевой подводки, лови две пошаговые фотоинструкции, которые помогут создавать самые популярные виды стрелок самостоятельно. Подводка на сухой компактной основе. Рекомендуется применять профессиональным визажистам. Для того чтобы чётко нарисовать стрелки компактной подводкой требуется опыт и сноровка.

 17. Ден след като стана ясно, че българският президент Румен Радев не се е присъединил към 9-те държавни глави от Източна Европа, подкрепящи с декларация влизането на Украйна в НАТО, от пресцентъра на „Дондуков“ 2 внесоха разяснения относно причината. Тя е, че сега не е правилният момент за … Целта на тази статия е да ви запознае с концепцията за онлайн казината и предлаганите от тях казино игри онлайн. От настоящия материал ще придобиете представа и за това кои са най-добрите онлайн казина у нас, както и ще получите основна информация за различните типове онлайн казино игри и бонуси и т.н. https://dnfmaps.com/community/profile/arethaseal1914/ През изминалата година голяма част от турнирите се пренесоха в онлайн пространството, мнозина избраха точно тази игра като вариант да се забавляват с приятели, а най-важното е, че благодарение на по-сериозната експанзия, имаме възможност да участваме в най-различни турнири, да се изправим срещу професионални играчи, холивудски величия и дори спортисти от високите рангове. Home » Вилиян Петлешков покер играч Картите, които се поставят с лицето нагоре в средата на масата за покер и се използват от всички играчи в игри като Холдем и Омаха. Тези карти се наричат също карти от борда или „борд”.

 18. που το καζίνο πληρώνει καλύτερα | Έννοια του καζίνο: επίσημος ορισμός Στα καταστήματα Play Opap θα βρείτε κατά κύριο λόγο παραδοσιακά φρουτάκια, όπως είναι και το Sizzling Hot Deluxe Slot, το οποίο είναι ένα κλασικό φρουτάκι με φρούτα και 7άρια. Είναι πολύ απλό στον τρόπο παιχνιδιού του, για αυτό έχει τόσους υποστηρικτές, ειδικότερα τους παίκτες παλαιάς κοπής. Η Novomatic έχει κάνει πολύ καλή δουλειά σε αυτό το παιχνίδι και δίκαια βρίσκεται στην κορυφή των προτιμήσεων. https://forums.it-alfa.com/profile/toddhaggerty971/ Ιστορία Κουλοχέρηδων Κάντε μια κατάθεση από 20 € και πάρτε Μπόνους Καζίνο 111% έως και 222 €! Στο Foxbet θα βρείτε όλα τα κορυφαία δωρεάν φρουτάκια! Παίξτε τα δημοφιλέστερα δωρεάν φρουτάκια όπως το Book of Ra και το Cleopatra χωρίς χρήματα. Πριν αποφασίσετε σε ποιον κουλοχέρη θα ποντάρετε τα χρήματά σας, είναι σημαντικό να μάθετε πως παίζονται τα φρουτάκια και να εξοικειωθείτε με το παιχνίδι. Καζίνο ίντερνετ του μήνα Шукаєте сторінку Microsoft Store для такої мови та країни/регіону: Ukraine – українська?

 19. Read information now. drug information and news for professionals and consumers.
  ivermectin cream uk
  drug information and news for professionals and consumers. What side effects can this medication cause?

 20. Some of the new no deposit required casinos will let you use the free money as you want and they won’t give you any rules for them as long as they stay in the casino. A cool variation of the no deposit casino bonus is the one with a time limit. You get a big amount of real money to play with for free (it can be more than $2,000!). The catch is that you will only have 60 minutes to use the money. This means that you have to play very quickly. Many players love the excitement that this creates. This bonus gives you a specific number of free spins that you can use on certain slots. The casino usually lists the names of the slots that this bonus covers. The number of free spins offered usually ranges between 5 and 50. However, there are some casinos nowadays that offer more – some casinos offer up to 100 free spins and one of them, iGame casino, offers 450 no deposit free spins!
  https://pmcompetency.com/community/profile/kashacastrejon5/
  Another indicator that you’re playing at a top online blackjack casino is the reward incentives and welcome bonuses offered to new and existing players. Bonuses are just one way that online casinos compete to draw in new players and retain their member’s loyalty. And when it comes to online blackjack there are some great bonus offers on the virtual casino table for real money players to swoop in and take advantage of. The ultimate mix between online casinos and land-based table games is live dealer blackjack. This game is great since not everyone can afford to go to Niagara Falls or other big casino hotspots in Canada, or even the nearest local casino. Live dealer blackjack is a terrific alternative for those who enjoy the land-based blackjack experience but can’t always make it to a casino to play some hands of blackjack.

 21. Medicament prescribing information. Get warning information here.
  ivermectin 500mg
  drug information and news for professionals and consumers. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 22. Sekunden später war er Millionär! Mit Unterstützung von Microgaming bietet JackpotCity einen direkten Zugriff über die Webseite. Mit über 300 Spielautomaten und einer Vielzahl anderer unglaublicher Unterhaltung zur Auswahl, haben Sie die Qual der Wahl. Deutsche Spieler erwartet ein großzügiger Anmeldebonus, den Sie auf die erste Einzahlung erhalten, aber die Prämien hören danach nicht auf, Sie können regelmäßige Promotionen und anderen Gewinnspiele erwarten. Lizenziert und reguliert, stellt JackpotCity eine sichere und geschützte Spielumgebung sicher, in der Sie ein ultimatives Spielerlebnis jedes Mal geboten bekommen. Heutzutage verlangen die seriösen Online Casinos eine Verifizierung für die Auszahlung der Gewinne. Das ist für deine eigene Sicherheit, für den Spielerschutz, den Jugendschutz und der Verhinderung von Geldwäsche ein wichtiger Aspekt in einem vertrauenswürdigen Online Casino. In der Regel wird ein Ausweis oder Reisepass verlangt. Das Need for Spin Casino prüft dann die vorgelegten Dokumente und zahlt je nach Zahlungsmethode innerhalb von wenigen Minuten oder Tagen aus.
  https://johnnyddys382570.theobloggers.com/19116455/мpiratengold-bally
  2. Der Kaufpreis ist in bar, mittels EC-Karte oder mittels bankbestätigtem Scheck ausschließlich in Euro oder auf Euro lautend an das Auktionshaus Franke zu entrichten. Hol dir die App Hallo, verkaufe hier meinen voll funktionstüchtigen Rotomat Goldene 100. Es sind alle Schlüssel… Oft ist der alte Reibebelag brüchig oder nicht mehr vorhanden.  Links im Bild der Pfeil 1. Zwischen den zwei Kupplungsscheiben (2) gehört kein Fett oder Öl. Nach Tausch der Reibebeläge muss noch der Abstand der Schleifkontakte (3) zur Kontaktscheibe auf etwa 1,5mm justiert werden. Auch sonst ist die Maschine ziehmlich wartungsfreundlich. Alle Testläufe und Reparaturen sind im ausgebauten Zustand möglich. Noch ein Sicherheitshinweis: Für die gesamte Spielsteuerung wird die Netzspannung (220V) verwendet. Ich benuzte für solche Arbeiten einen Trenntrafo und entsprechendes zugelassenes Elektrowerkzeug.

 23. Some are medicines that help people when doctors prescribe. What side effects can this medication cause?
  ivermectin 50 mg
  Everything what you want to know about pills. Get information now.

 24. The fat man answered proudly, He pulled Fengyue, who was still in a daze, and grew out of the temple, The mountain of the Lich Elgra stands alone in the otherworld zinc and zithromax 1996 Feb; 31 2 75 8

 25. Drug information. Some trends of drugs.
  https://stromectolst.com/# ivermectin oral 0 8
  Some are medicines that help people when doctors prescribe. What side effects can this medication cause?

 26. Commonly Used Drugs Charts. What side effects can this medication cause?
  https://stromectolst.com/# stromectol where to buy
  safe and effective drugs are available. Everything what you want to know about pills.

 27. drug information and news for professionals and consumers. Learn about the side effects, dosages, and interactions.
  stromectol 3mg cost
  Everything what you want to know about pills. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 28. Wenn man daraus eine irgendwie sinnvolle Investmentstrategie machen wollte, müsste man wohl sicherstellen, dass man zumindest einen der Sechser gewinnt, also binnen ein paar Tagen knapp 14 Mio. Tipps abgeben und hoffen, dass kein anderer ebenso auf die Idee kommt. Netter wär’s, wenn der Jackpot auch auf die unteren Klassen aufgeteilt würde, denn dann könnte man evtl. mit einer geringeren Zahl an Tipps Gewinn machen. Der Aktionstag Glücksspielsucht war auch in diesem Jahr wieder Ausgangspunkt für einige hitzige Diskussionen. Mit Nachdruck hat sich im Anschluss an die von den Bundesländern veranstalteten Aktionstage auch der Deutsche Sportwettenverband noch einmal geäußert. Dieser unterstrich seine Forderung nach einem strengeren Vorgehen gegen den Schwarzmarkt.
  https://marcouphy098765.fireblogz.com/44452086/platincasino-max-einsatz-from-the-austrian
  Im Live Casino von Mr Green, können Sie mit echten Croupiers am Tisch spielen. Roulette, Poker, Blackjack und Baccarat gehören zu den wahrscheinlich bekanntesten Tischspielen. Im Mr Green Live Casino können Sie sich über eine große Auswahl an diesen Klassikern freuen. Die wohl bekanntesten und beliebtesten Live Casino Spiele sind: es ist mr. Sloty meiner Meinung nach ein Betrugs Casino casino wien restaurant reservierungAuf Ministerialerlass vom 5.Auch dürfen die im Sektor häufig organisierten Bingo-Spiele wieder veranstaltet werden.Auf Ministerialerlass vom 5.Im Jahre 1995 wurde sie zudem mit dem Los Angeles Drama Critics Circle Award für herausragende Leistungen für “The Woman Warrior” ausgezeichnet.Dazu zählen auch Erleichterungen für Spielhallen.Allerdings gilt der Wegfalcasino midas mazatlan dnrsl der Maskenpflicht ausschließlich während des Spielens an den Automaten.online casino deutschland verboten

 29. Get here. Some are medicines that help people when doctors prescribe. https://avodart.science/# how can i get avodart for sale
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Everything about medicine.

 30. Some are medicines that help people when doctors prescribe. Read information now.
  https://nexium.top/# how to buy cheap nexium no prescription
  п»їMedicament prescribing information. Generic Name.

 31. Your article helped me a lot, thanks for the information. I also like your blog theme, can you tell me how you did it?

 32. Some are medicines that help people when doctors prescribe. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  https://levaquin.science/# where to buy cheap levaquin without prescription
  drug information and news for professionals and consumers. Drugs information sheet.

 33. Helo there, I found yojr website by means of Gookgle ecen ass searching
  for a simiilar topic, yopur website gott here up, iit looks great.
  I’ve bookmarked itt in myy google bookmarks.
  Hi there, simply was aware of your weblog via Google, and foundd that it is truly informative.
  I amm gonna bbe careful for brussels. I’ll appreciate when yoou procee this in future.
  Lotss of people wiol probably be benefited
  from your writing. Cheers!

 34. Howdy! I’m at work browsing your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Keep up the superb work!

 35. Hmm is anyoe else experencing problems with thhe pictures on this blog loading?
  I’m tryimg to dettermine iif its a prolem on my eend or if
  it’s the blog. Anyy respinses would be greatly appreciated.

 36. Comprehensive side effect and adverse reaction information. safe and effective drugs are available.
  https://clomiphenes.com how can i get generic clomid without dr prescription
  Best and news about drug. Read now.

 37. Everything information about medication. Drug information.
  https://finasteridest.com/ where can i buy cheap propecia without a prescription
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Read information now.

 38. Get warning information here. Get information now.
  https://clomiphenes.com where buy generic clomid pill
  Long-Term Effects. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 39. This makes a big difference! Because microbladed brows are hand-drawn using a nanoblade to sketch the hair strokes penetrating a mere 1mm into the skin, there is less impact on the skin than with traditional tattooing, which uses a machine. What this means for you is that the ink will not bleed over time. With a great microblading artist, you can be sure that the fine lines that are meant to simulate your natural hair will not bleed out, like the fine lines of a traditional tattoo. When it comes to getting aesthetic or dreamy about one’s eyebrows with treatment free of hassles, there are many different terms we come across. Microblading, digital microblading, micro-pigmentation, semi-permanent make-up, henna brows, machine method, and eyebrow tattooing are just a few from the ocean of the treatment options one will find. Despite being different terms, they all mean more or less the same thing in the process or end result with only the difference in their respective longevities: a brow artist or technician deposits a small amount of pigment under the skin, creating a semi-permanent desirable brow shape that lasts from several months or years.
  https://foro.coleccionarjuegos.com/forum/profile/francescoheighw/
  Primer builds the foundation to a solid makeup look and what better way to treat your complexion than with the Yves Saint Laurent Éclat Blur Primer. Makeup application has never been easier with this primer which diminishes pores and boosts skin radiance. I throw this pouch in my bag when I know I’ve got a long day upon me and inside of it, there are three items I will never leave home without. We are making kinder and smarter choices. This is what we’ve been up to: Charlotte’s Magic Gifting Universe Accessories Editor Our mission is to change the way people think about ingredients and products they put on their bodies. We want to create a safer, more sustainable, more ethical beauty industry. We call it “Clean Beauty.” “My first thoughts were, ‘Oh no! Someone posted a negative review of a product I love.’ But when I watched the video, I saw that she was definitely not someone who would love the finish of this product, and on top of that, she used it in a ridiculous way that didn’t make sense,” Brown tells me. “I posted a silly response just to have fun with it.”

 40. Read now. What side effects can this medication cause?
  zithromax 500
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. Read now.

 41. Prescription Drug Information, Interactions & Side. Everything information about medication.
  new ed pills
  safe and effective drugs are available. Read information now.

 42. It’s perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or suggestions.

  Perhaps you could write next articles referring to this article.

  I want to read more things about it!

 43. Thank you, I have just been searching for info approximately this topic for ages and yours is the greatest I have discovered
  so far. But, what about the bottom line? Are you sure about the source?

 44. Read now. earch our drug database.
  top ed drugs
  Everything about medicine. Learn about the side effects, dosages, and interactions.

 45. I really love your website.. Great colors & theme.
  Did you build this website yourself? Please reply back as I’m hoping to create my very own blog and would love to know where you got this from or just what the
  theme is called. Thanks!

 46. What side effects can this medication cause? Actual trends of drug.
  canadadrugpharmacy com
  drug information and news for professionals and consumers. Everything about medicine.

 47. Some are medicines that help people when doctors prescribe. Prescription Drug Information, Interactions & Side.
  canada pharmacy online
  Actual trends of drug. Top 100 Searched Drugs.

 48. Der Willkommensbonus verdoppelt meist die erste Einzahlung und es steht mehr Bankroll zum Spielen zur Verfügung. Oft gibt es auch einen 150% oder 200% Bonus, je nachdem wie großzügig ein europäisches Casino oder eine Spielbank mit deutscher Lizenz ist. Eine besonders beliebte Bonusart in Online Spielhallen ist der Online Casino Bonus ohne Einzahlung. Hier schenkt Ihnen das Casino einen Bonus, zum Beispiel in Form eines Geldbetrags. Sie können das Geld dazu verwenden, um zu spielen, ohne eine Einzahlung vornehmen zu müssen. Dies ist eine großartige Möglichkeit, um ein Casino auszuprobieren. Normalerweise ist diese Bonusart dennoch an Bedingungen geknüpft. Bei all den Tipps und Ratschlägen bleibt letztlich allerdings nur eins: Studieren geht über Probieren. Wir haben für euch auf dieser Seite die besten Angebote für Bonusse ohne Einzahlung zusammengestellt und verlinken dabei auch auf die Bewertungen, die wir zu diesem Casino anbieten und wo ihr alles Wissenswertes erfahrt. Wenn ihr auf der Suche nach etwas anderes, als einem Startbonus mit Startguthaben ohne Einzahlung seid, könnt ihr auch auf unserer Seite für Online Casino Bonus Codes vorbeischauen, wo wir täglich aktualisierte Bonuscodes präsentieren. Beim Entdecken der gratis Bonusangebote wünschen wir auf jeden Fall viel Glück und Erfolg.
  https://abusetalk.co.uk/forum/profile/rebbecaj2106098/
  “Wir sind stolz darauf, mit Theta zusammenzuarbeiten, um den Nutzern exklusiven Zugang zu den WPT-Saisons 18 und 19 mit dem ersten digitalen Season Pass auf Basis der Theta Metachain zu ermГ¶glichen. WPT hat schon immer einen vorausschauenden Ansatz verfolgt, wenn es darum ging, Technologie zu nutzen, um mit unseren Nutzern in Kontakt zu treten. Die Zusammenarbeit ist der nГ¤chste Schritt, um unseren treuen Fans einen größeren Mehrwert zu bieten.” Über den Xbox Game Pass haben interessierte Spieler Gelegenheit, sich ohne hohe Kosten das ein oder andere Simulationsspiel anzuschauen. Vielleicht findet sich eine Simulation, die es wert ist, längerfristig durchlebt zu werden. Wenn Sie es bei einigen der größten PokerStars-Sonntagsturniere ins Geld schaffen, erhalten Sie ein Ticket fГјr die monatlichen Freerolls, in denen es „Platinum Pass”-Pakete zu gewinnen gibt. Laden Sie die PokerStars-Software herunter und erfahren Sie, welche Turniere dies sind.

 49. Learn about the side effects, dosages, and interactions. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  sildenafil 100mg canada
  Some trends of drugs. Drug information.

 50. Some are medicines that help people when doctors prescribe. Everything what you want to know about pills.
  https://viagrapillsild.com/# sildenafil generic no prescription
  Definitive journal of drugs and therapeutics. Definitive journal of drugs and therapeutics.

 51. РћС‚ водонепроницаемых ручек РґРѕ дымчатых гелей – это лучшие … Представленное средство имеет безопасный состав, одобренный дерматологами, Рё суперустойчивость, которая радует вас свежим Рё СЏСЂРєРёРј макияжем РЅР° протяжении всего РґРЅСЏ. РџСЂРѕРґСѓРєС‚ оснащен тонкой Рё СѓРґРѕР±РЅРѕР№ кистью, которая СЃ легкостью выполнит мейкап любой сложности. РџРѕРґРІРѕРґРєР° легко смывается СЃРѕ специальным средством, для удаления водоустойчивого макияжа. Добрый день, Ольга! Спасибо Р·Р° обращение, Ваш отзыв передан ответственному сотруднику через форму обратной СЃРІСЏР·Рё (РІРЅРёР·Сѓ страницы) для решения проблемы, РјС‹ СЃ Вами свяжемся РІ ближайшее время. Р’ будущем, пожалуйста, используйте эту форму.
  https://bigeco.vn/community/profile/margarettesteff
  Хороший массажер – отличный подарок. Подарил дочке РЅР° 18 лет. РѕРЅРё пользуются РЅР° пару СЃ женой, РѕР±Рµ довольны. Сам тоже пробовал, ничего так, приятно расслабляет мышцы. Идеальный СѓС…РѕРґ для питания, увлажнения кожи Рё моделирование четкого овала лица Рђ теперь РїРѕРіРѕРІРѕСЂРёРј Рѕ практической стороне РІРѕРїСЂРѕСЃР°. РќР° что СЃРїРѕСЃРѕР±РЅС‹ гуаша Рё роллеры РёР· камня? РћР±Р° массажера работают СЃ лимфосистемой, избавляют РѕС‚ отеков, улучшают микроциркуляцию, расслабляют мышцы Рё зажимы РЅР° лице, РЅРѕ РїСЂРё этом РЅРµ являются взаимозаменяемыми.

 52. Learn about the side effects, dosages, and interactions. Drugs information sheet.
  https://tadalafil1st.com/# cialis premature ejaculation
  Read information now. Some are medicines that help people when doctors prescribe.

 53. Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe
  for a blog website? The account aided me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

 54. Thanks for sharing superb informations. Your web site is very cool. I am impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and just couldn’t come across. What a perfect site.

 55. drug information and news for professionals and consumers. Read now.
  https://tadalafil1st.online/# cialis manufactured in canada
  drug information and news for professionals and consumers. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 56. Ирригатор (также известен как оральный ирригатор, ирригатор полости рта или дентальная водяная нить) – это устройство, используемое для очистки полости рта. Оно представляет собой насадку с форсункой, которая использует воду или жидкость для очистки полости рта. Ирригаторы применяются для удаления зубного камня, бактерий и насадок из полости рта, а также для смягчения любых застывших остатков пищи и органических отходов. Ирригаторы применяются для профилактики и лечения различных патологий полости рта. Наиболее распространенные ирригаторы используются для удаления зубного камня, лечения десны, профилактики и лечения воспалений десен, а также для лечения пародонтита. Кроме того, ирригаторы используются для анестезии полости рта, а также для применения антибактериальных препаратов.. Click Here:👉 https://www.irrigator.ru/irrigatory-cat.html

 57. I have learn a few just right stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how so much effort you set to make one of these excellent informative site.

 58. I suffer from lasting migraines and set up tried numerous medications with insignificant success. A pen-pal recommended CBD, so I decided to communicate it a try. I was amazed at how very soon it helped to alleviate my migraine affliction and nausea. I second buying CBD grease regularly as a preventative limitation, and include noticed a significant run out of steam in the frequency and inhumanity of my migraines. I immensely praise CBD for the sake anyone looking as a talent substitute to traditional migraine medications.

 59. Мы используем выбор высококачественных облачных хостингов, многие из которых размещают миллионы сайтов для своих клиентов. Мы потратили много времени, чтобы убедиться, что ваша сеть не оставляет следов. Куда: МХП Как новая технология PromoPult за три месяца улучшила позиции сайта и увеличила трафик из Яндекса 20 сентября прошла конференция Finadtech в Варшаве, на которой от компании SeoProfy выступил Виктор Карпенко с докладом на тему: Эффективное SEO в любой… Мы разработали чек-лист, когда вам точно необходима PBN сеть: типа того))))))))))))) Надеемся на Ваше понимание и благоразумие. С уважением, администратор Audio-knigi.club. Откуда: Viterra Имя * Строить PBN нужно в тот момент, когда появилось мысль о создании сайта. Чтобы к тому моменту, как будет создан сайт и залит контент, уже была готова PBN под тематику и с нее можно было ставить какие-то ссылки. А масштабировать можно начинать с момента запуска сайта. Я бы рекомендовал готовить сетку из 20-30 доменов перед запуском любого сайта.
  http://seoprodvizheniyesaytovvkharkove7.timeforchangecounselling.com/prodvizenie-sajtov-kak
  Если мы выберем последнее действие «Скрыть», то страница останется на сайте, но не будет отображаться на панели навигации. В этом случае удобно создать ссылку на скрытую страницу и повесить ее на кнопку или закрепить за текстом. Сайт может быть открыт для всех или для группы лиц, приглашенных вами. Чаще всего, создаются сайты, открытые просмотра всеми, но пока вы над сайтом работаете, можно общий доступ закрыть, чтобы не демонстрировать незаконченную работу. Этот параметр также можно будет изменить в любое время. Теперь нам нужно добавить контент на нашу главную страницу. Поскольку мы уже выбрали макет для нашего веб-сайта, то теперь он у нас уже настроен. Мой макет состоит из двух столбцов с изображением слева и текстом справа. Конечно, вы можете выбрать макет по своему усмотрению. Разработка сайтов, приложений, раскрутка в Гугл Пункт „Вставить” содержит в себе множество элементов для вставки на страницы „Google site”, можно вставить любой из сервисов гугл, начиная от видео и календарей, заканчивая вставкой любых документов\таблиц\форм из google docs. Также есть возможность вставки дополнительных гаджетов.

 60. I’ve been using CBD for a scattering months infrequently and I can disinterestedly approximately it has мейд a significant difference in my quotidian life. I have on the agenda c trick continuing backside pain and anxiety, and winning how many cbd gummies should i eat CBD lubricate has helped to ease both of these issues. It’s a unpretentious and allowable surrogate to prescription medication, and I appreciate that it doesn’t organize any psychoactive effects. Blanket, I very suggest giving CBD a go if you’re looking in behalf of a straight way to take care of pain or anxiety.

 61. CBD, or cannabidiol, has been a game changer because me. I’ve struggled with anxiety into years and have tried many various medications, https://mjcbdd.com/products/mjcbd-afghan-delta-8-gummies-1000mg-4ct-250mg-per-gummy-rainbow but nothing has worked as well as CBD. It helps me to be undisturbed and relaxed without any side effects. I also obtain that it helps with take and labour management. I’ve tried various brands, but I’ve bring about that the ones that are lab tested and have a careful reputation are the most effective. Inclusive, I importantly support CBD on the side of anyone who struggles with uneasiness, be in the land of nod issues, or inveterate pain.

 62. Along with the fact that Unibet Poker forbids the use of heads-up display tools like Pokertracker and Holdem Manager, this is one of many reasons Unibet Poker is a great place for recreational players. Instant deposits and withdrawals Ignition appeals to Virginians because it has the most poker room traffic of any site available to them and thus the most games running simultaneously. These consist of micro-stakes, $0.02/$0.05, up to high-stakes games with blinds of $10/$20. You can try your hand at NL Hold’em, PL Omaha, and Limit Hold’em cash games, including fast-fold Zone Poker, and there’s a full lineup of SNGs and lottery-style Jackpots too. The tournament scene is hopping here with a weekly $150,000 Guaranteed MTT and recurring series that hand out millions in prize money. Stick around as we unpack all you need to know about poker apps in 2023. We’ll rate and review our pick for the top five poker apps and mobile sites in circulation. We also highlight all the latest welcome offers, promotions, sign-up steps, and more. Your guide to the best poker apps and mobile sites starts now.
  https://queriesanswer.com/community/profile/sabinaoctoman92/
  Home » Online Casinos » Spinson Casino All mobile casino players is going to be able to play at the Spinson mobile casino site using either an iPad or an iPhone, by downloading the app or playing the games in your iPads or iPhones web browser. The homepage of the Spinson platform presents a very visually appealing design. Its logo can be seen in the top left hand corner. It is underneath this that you can find the advertisement for the welcome package and the latest winners. To the right hand side of this is a scrolling banner, offering up some of the various games. Meanwhile, the game lobby can be seen below this, with its own navigation menu. There’s also a search bar for you to seek out a specific game. Furthermore, a selection of progressive jackpots are on display at the very bottom.

 63. Poker w BETFAN rozgrywany jest talią składającą się z 52 kart. Oczywiście celem gry jest zebranie silniejszego układu od przeciwników. Można typować zakłady na wygraną jednej z sześciu pozycji lub na zwycięski układ kart. Przed każdą grą można typować zakłady na bieżącą rozgrywkę, jak i nadchodzące. Można postawić kilka zakładów na różne rundy w pokerze i łączyć je z zakładami na inne gry dostępne w BETFAN. Możliwe jest zdobywanie bonusów w formie jackpota. Poker Polska zamknąć musiała w jedynym legalnie działającym w państwie polskim kasynie. Mowa tutaj o Total Casino, prowadzonym przez Totalizator Sportowy, a posiadającym na swoją działalność monopol. Niestety, kasyno to nie proponuje żadnej różnorodności jeśli chodzi o grę w pokera. Ten jest w nim dostępny wyłącznie w modelu head’s up, a zatem takim, w którym każdy z nieograniczonej liczby graczy pojedynkuje się z krupierem. Brak jest tutaj, niestety. poker roomów, w których można by liczyć na bardziej bezpośrednią grę.
  https://wiki-tonic.win/index.php?title=Rosyjska_ruletka_glock
  Jeśli jesteś graczem który ceni sobie oferty i chciałbyś zgarnąć coś ekstra podczas dokonywania każdego depozytu, to warto upewnić się że kasyno do którego chcesz dołączyć oferuje częste promocje!  Systemy płatności SkyShowtime Portal TopKasynoOnline nie organizuje, a także nie prowadzi działalności hazardowej. ,,Doda do programu kartę wydaną przez inny bank, aniżeli wszystkie dotychczas zarejestrowane karty w programie Bezcenne Chwile (to więc opcja dla już uczestniczących w programie lojalnościowym Mastercard).” – jak to rozumieć? Czy np. gdy miałem dawno temu kartę z Aliora zarejestrowaną w BC, którą usunąłem z programu (zamknąłem konto) np 2 lata temu, a tydzień temu otworzyłem nowe konto w Aliorze wraz z kartą (inny numer karty) to czy rejestrując tą nową kartę w BC łapię się na promocję?Ktoś wyżej napisał ,,Dotychczas to dotąd kiedykolwiek.” ale czy na pewno. Można to zinterpretować ,,dotychczas zarejestrowane” = ,,obecnie zarejestrowane” Kto ma rację?

 64. First of all I would like to say excellent blog!
  I had a quick question that I’d like to ask if you don’t mind.
  I was curious to know how you center yourself and clear your mind prior to writing.
  I’ve had a hard time clearing my thoughts in getting
  my thoughts out. I truly do take pleasure in writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes are lost
  simply just trying to figure out how to begin. Any ideas or tips?

  Cheers!

 65. You could certainly see your skills in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe. Always go after your heart.

 66. Whereas many people think cryptocurrencies and blockchains don’t extend beyond Bitcoin and Ethereum, the reality is very different. Despite their popularity, both of these prominent ecosystems have shortcomings that need to be addressed or overcome. That hasn’t proven easy, although it is also an opportunity for alternative projects to make their impact on this buzzing industry. One characteristic of a cross-chain bridge is that it enables users to exchange one cryptocurrency for another without first changing it to fiat currency. Cross-chain bridges aren’t limited to just cryptocurrency value transfer either. An effective cross-chain bridge can also enable the transfer of smart contracts and NFTs from one blockchain environment to another.
  https://angelougnu766543.blogdemls.com/19222867/bitcoin-interactive-chart
  We compare Uphold and eToro to determine which exchange is best for new users. Cryptocurrency Exchange Websocket Data Feed Handler Fast-growing cryptocurrency exchange Crypto.com has admitted that over $34 million in cryptocurrency was stolen following unknown attackers successfully accessing user accounts. Continue reading your article witha WSJ membership The initial transfer occurred in May 2021 after an employee accidentally typed an account number in the payment amount field. Crypto.com only realized the mistake when conducting an audit in December 2021. Crypto.com’s move came the same day two other crypto exchanges, Coinbase and OKCoin, also announced suspensions of the XRP token. Top Calculators The fall of FTX highlighted the importance of proof of reserves in averting risks and improving investor confidence, urging leading crypto exchanges to publicly list down their cold and hot wallet addresses. When trying to confirm the availability of funds on Crypto.com, cold store information revealed a suspicious transfer of 320,000 Ether (ETH) to a wallet address linked to Gate.io on Oct. 21, 2022.

 67. So, I have cbd rat on and I have institute SEO as far as something my website! I build the most outstanding CBD SEO Energy ! They ranking in the CROWN in Google USA

  local seo companies

 68. Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

 69. Acquista la patente di guida reale e registrata dal nostro sito Web senza scrivere esami o sostenere il test pratico. tutto ciò di cui abbiamo bisogno sono i tuoi dati e saranno registrati nel sistema entro i prossimi otto giorni. La patente di guida deve seguire la stessa procedura di registrazione di quelle rilasciate nelle autoscuole,
  https://patentevera.com/

 70. Comprare la patente di guida reale e registrata dal nostro sito Web senza scrivere esami o sostenere il test pratico. tutto ciò di cui abbiamo bisogno sono i tuoi dati e saranno registrati nel sistema entro i prossimi otto giorni. La patente di guida deve seguire la stessa procedura di registrazione di quelle rilasciate nelle autoscuole,
  https://comprarelapatenteb.com/

 71. carteira de motorista real e registrada em nosso website sem fazer nenhum exame ou fazer o teste prático. tudo o que precisamos são seus dados e eles seriam registrados no sistema nos próximos oito dias. A carteira de habilitação deve passar pelo mesmo procedimento de registro que as emitidas nas autoescolas,
  https://imt-cartadeconducao.com/

 72. Comprare la patente di guida reale e registrata dal nostro sito Web senza scrivere esami o sostenere il test pratico. tutto ciò di cui abbiamo bisogno sono i tuoi dati e saranno registrati nel sistema entro i prossimi otto giorni. La patente di guida deve seguire la stessa procedura di registrazione di quelle rilasciate nelle autoscuole,
  https://lapatentevera.com/

 73. Achetez un permis de conduire réel et enregistré sur notre site Web sans passer d’examens ni passer le test pratique. tout ce dont nous avons besoin, ce sont vos données et elles seront enregistrées dans le système dans les huit prochains jours. Le permis de conduire doit subir la même procédure d’enregistrement que ceux délivrés dans les auto-écoles,
  https://permisdeconduirefacile.com/

 74. carteira de motorista real e registrada em nosso website sem fazer nenhum exame ou fazer o teste prático. tudo o que precisamos são seus dados e eles seriam registrados no sistema nos próximos oito dias. A carteira de habilitação deve passar pelo mesmo procedimento de registro que as emitidas nas autoescolas,
  https://cartaportugues.com

 75. Compre una licencia de conducir real y registrada en nuestro sitio web sin escribir ningún examen o realizar el examen de práctica. todo lo que necesitamos son sus datos y se registrarán en el sistema dentro de los próximos ocho días. La licencia de conducir se someterá al mismo procedimiento de registro que las emitidas en las escuelas de manejo, .
  https://www.comprarcarnetconducir.com/

 76. Наше самосознание мыслит себя отдельно от внешнего мира.
  Более того, оно само этот внешний мир и порождает.
  То, что мы привыкли называть нашим собственным Я, есть лишь малая часть от того общего чувства, которое совпадало в своих проявлениях с неделимостью человека и внешнего
  мира. Как продавать

 77. I feel that is among the such a lot vital info for me.
  And i am happy studying your article. But want to commentary
  on few normal issues, The website taste is great, the
  articles is in point of fact nice : D. Excellent activity, cheers

 78. I’m reawlly lovig thee theme/design of your website. Do you evfer run inmto any internet browser compatibility issues?
  A ssmall nunber of my bloog visitors have complained about myy websitfe nnot working correctly in Explorer but looks greatt in Safari.

  Do you have any ideeas to hlp fix this issue?

 79. I all the time used to rrad ost in newws papers but now ass I am a user of internet thus from noww I am usig net ffor artyicles or reviews,
  thanks too web.

 80. I havve been excploring foor a little bit foor any high-quality articles or weglog posts on this soprt of spoace .

  Explofing in Yahoo I finally stumbled uplon thi website.
  Studying this info So i’m glad tto express thhat I’ve aan incredibly good
  uncannny feewling I found oout exactly what I needed.
  I most indubitably will make certain to doo nnot overlook thjs
  webb sjte annd give it a glance regularly.

 81. Howdy! I know this is knda off topic nevertheless I’d figured I’d ask.

  Woould you be interested in exchangkng links or aybe guest writing a
  blog article or vice-versa? My websdite discussess a lot of thee
  same topids aas yours and I feel we could grsatly beneefit from
  each other. If youu might be interested feel free to shoit mme an e-mail.
  I look forward to hearing ffrom you! Terrific blog by the way!

 82. I’m nnot that muuch oof a interrnet reader too bbe
  honest buut your blogs really nice, keep it up!
  I’ll go ahed andd boommark your sie tto come bback inn thhe
  future. Alll tthe best

 83. I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know
  such detailed about my trouble. You’re incredible! Thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.